مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷


واریز ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای برای بهمن ماه

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۲۸

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ضمن اعلام واریز 60 لیتر بنزین بهمن ماه از ساعت 24 (سی ام دی ماه)، از توزیع 10 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 به مناسبت هفته هوای پاک خبر داد.

 مهندس علی ربیعی، معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت درباره سهمیه و قیمت بنزین بهمن ماه عنوان کرد: 60 لیتر سهمیه بنزین بهمن ماه خودروهای شخصی ساعت 24 (سی ام دی ماه ) در کارت های سوخت واریز می شود.

وی ادامه داد: دیگر وسایل نقلیه عمومی نیز سهمیه‌ای مشابه سهمیه دی ماه دریافت خواهند کرد و بنابر این هیچ گونه تغییر در میزان قیمت و سهمیه سوخت در بهمن ماه وجود نخواهد داشت.

ربیعی در ادامه اظهار داشت: در بهمن ماه 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد 700 تومانی در کارت های سوخت خودروها واریز می شود که در صورت اتمام سهمیه 400 تومانی قابل استفاده خواهد بود.

وی در ادامه از عرضه و توزیع بنزین با استاندارد بالا از سال 1391 خبر داد و افزود: در بررسی ها و پیگیری های فراوانی که انجام شد، نهایتا مقرر شد از سال 1391 بنزین با استاندارد یورو 4 عرضه و خودروهایی با همین استاندارد هم تولید شود.

به گفته معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در همین راستا به مناسبت هفته هوای پاک به صورت نمادین قرار است 10 میلیون لیتر معادل تقریبا مصرف یک روز بنزین تهران با استاندارد یورو4 توزیع شود.

وی در خصوصی ویژگی های این بنزین گفت: پایین بودن گوگرد در این نوع بنزین، مزیت بسیار بزرگی است که میزان آلایندگی آن را کاهش می دهد. میزان گوگرد بنزین معمولی 1000 ppm است ولی در بنزین با استاندارد یورو 4 میزان گوگرد به 50 ppm می رسد که در کاهش آلایندگی هوا تاثیر به سزایی دارد.

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت افزود: از سال 1391 قرار است این نوع بنزین با حجم بیشتری در تهران و کلان شهرها توزیع شود.

وی در تشریح تأثیرگذاری اهرم قیمتی بر میزان مصرف بنزین گفت: میزان مصرف بنزین به دو متغیر قیمتی و مدیریتی بستگی دارد؛ در طول پنج سال گذشته از عامل مدیریتی در قالب سهمیه بندی وتوسعه وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شد که اثرات خوبی هم داشته ولی کامل نبوده است، و از سال قبل متغیر قیمتی هم به کار گرفته شد که موفق بود و میزان مصرف را نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داد.

وی افزود: علاوه بر تحقیقات و مباحث تئوریک، تجربیات متعدد نیز ثابت کرده است که قیمت به عنوان عامل مهمی در کاهش و یا افزایش مصرف هر کالایی از جمله بنزین نقش دارد، چرا که به طور طبیعی مصرف کنندگان با افزایش قیمت یک کالا به سمت مصرف جایگزین های آن تمایل پیدا می کنند.

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در پاسخ به سؤالی در مورد کیفیت بنزین مورد استفاده در کشور هم گفت: میزان مصرف به سطح کیفی بنزین نیز بستگی دارد ولی در بحث کیفیت بنزین کاهش آلایندگی هوا و افزایش سطح سلامت جامعه اهمیت بیشتری دارد.

jfdghjhthit45
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدامکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.تبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5235
  • بازديد ديروز: 10105
  • بازديد کل: 15167713
  • افراد آنلاين: 26 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات