برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷


پخش فیلم کشتار خرس‌ها از سیما، ترویج خشونت بود

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۳۰

در پی پخش فیلم کشتار خرس‌ها از سیمای جمهوری اسلامی ایران ، مدیر گروه سلامت روانی – اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: پخش فیلم کشتار خرس‌ها، ترویج خشونت بود و دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد.

«دکتر شهرام خرازی‌ها» مدیر گروه سلامت روانی- دانشگاه تهران در گف‌توگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس در پی پخش کشتار خرس‌ها ازصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت:  پخش این گونه فیلم‌ها چه از رسانه ملی و چه در قالب بلوتوث به تخریب سلامت روانی جامعه به ویژه خردسالان ، نوجوانان ، بانوان و سالمندان می‌انجامد و به عادی سازی رفتارهای خشن و حساسیت زدایی از خشونت دامن می‌زند.
دبیر همایش سالانه «رسانه و سلامت روان» تأکید کرد: تلویزیون در پخش صحنه‌های خشن باید مراعات سلامت روان بینندگان خود را بکند بالاخص اگر این صحنه‌ها مستند و واقعی باشند.
وی در ادامه افزود : مردم از تماشای صحنه‌های دلخراش و خشن به درجات مختلف متأثر می‌شوند بنابراین تلویزیون پیش از پخش چنین صحنه‌هایی باید هشدارهای لازم را به بینندگان بدهد حتی اگر قرار باشد این فیلم‌ها در بخش‌های خبری پخش شوند.
دکتر شهرام خرازی‌ها تأکید کرد : خوشبختانه سیمای جمهوری اسلامی ایران فیلم کشتار خرس‌ها را بر خلاف بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان بیگانه و غیرمجاز به صورت محو و مبهم نمایش داده که این نکته جای تقدیر دارد اما باز هم ناله‌های دردناک بچه خرس‌ها از ورای این تصاویر ناواضح برای مردم  ناراحت کننده است.

مدیر گروه سلامت روانی – اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر این اعتقاد است که : تأثیرات سوء فیلم‌های مستند و داستانی واقعی نما بر سلامت روان جامعه  بیش از فیلم‌های داستانی و تخیلی است چرا که صحنه‌های واقعی یا نزدیک به واقعیت باور پذیرتر از صحنه‌های تخیلی هستند.
«دکتر شهرام خرازی‌ها» در پایان به همه مردم توصیه کرد از ورود این فیلم به تلفن‌های همراه خود و جلوگیری کنند و از نشان دادن آن به دیگران پرهیز کنند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5774
  • بازديد ديروز: 12712
  • بازديد کل: 15618860
  • افراد آنلاين: 16 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات