برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم،مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷


پوشک کودکان سر از سقف خانه‌های انگلیس درآورد!

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۴

یک شرکت کانادایی در انگلیس قصد دارد زباله‌های پوشک کودکان را به شکل کاشی‌های سقف، بازیافت کند!

مردم انگلیس سالانه سه میلیارد پوشک یک بار مصرف استفاده می‌کنند که بیش از نیم میلیون تن ضایعات آن سالانه در محل دفن زباله‌ها جمع‌آوری یا سوزانده می‌شوند.

با وجود استفاده از انرژی سبز در بیشتر ابعاد زندگی، خانواده‌های انگلیسی هنوز از این پوشک‌ها برای کودکان خود استفاده می‌کنند. هر کودک بطور متوسط 6000 پوشک در دوران رشد خود استفاده می‌کند که تجزیه هر کدام از آنها حدود 500 سال طول می‌کشد.

شرکت کانادایی نویست (Knowaste) در اولین تاسیسات خود در انگلستان قرار است 36 هزار تن از این ضایعات را به شکل کاشی سقف بازیافت کند.

امید می‌رود که این فناوری انتشار بیش از 22 هزار تن گاز گلخانه‌ای در سال را که برابر با انتشار گاز گلخانه‌ای 7500 خودروست، کاهش دهد.

این تاسیسات که در «وست میدلند» تاسیس شده، اولین کارخانه از پنج مکان پیش‌بینی شده برای برپایی، طی چهار سال آینده است.

این کارخانه قرار است به بازیافت هرگونه پوشک پرداخته که از سرویس‌های بهداشتی، بیمارستانها، مراکز مراقبتهای پرستاری و مهدهای مراقبت از کودکان جمع‌آوری شده‌اند.

به گفته این شرکت، این فناوری بطور جداگانه به بازیافت این محصولات پرداخته و از آنها الیاف و پلاستیک‌های ارزشمند تولید خواهد کرد.

از این مواد بعدها برای تولید محصولات جدید مانند کاشی‌های سقف یا اجزای پلاستیکی و سازهای مبتنی بر الیاف و لوله‌های تجاری استفاده می‌شود.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 11570
  • بازديد ديروز: 11906
  • بازديد کل: 15551967
  • افراد آنلاين: 27 نفر
  • ورودی گوگل: 2


تبلیغات

  
 

تبلیغات