هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷


پیشگیری و درمان بیماری‌ها با استشمام رایحه گیاهان

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۶

محققان یکی از شرکت‌های فناوری استان لرستان موفق به تولید ماسک‌های تنفسی گیاهی شدند.

مهندس محمد مقدسی، مدیرعامل شرکت تولید کننده این محصول و مجری طرح ظهار کرد: این ماسک‌های تنفسی نانوآنتی باکتریال در شش رایحه گیاهی تولید می‌شود که هر کدام دارای خواص درمانی ویژه‌ای هستند.

وی با بیان این که ماسک‌ تنفسی گیاهی برای نخستین بار در دنیا تولید شده است، تصریح کرد: این ماسک از ورود گاز آلوده جلوگیری کرده، ضد باکتری و ویروس بوده و با توجه به رایحه گیاهی، خواص درمانی متفاوتی دارند که می‌توان به ماسک تنفسی با رایحه اکالیپتوس که برای درمان سرماخوردگی، آنفلوانزا و یا اسطوخودوس که برای درمان میگرن و تقویت اعصاب مؤثر است، اشاره کرد.

مقدسی با بیان این که این ماسک‌ها در شش رایحه گیاهی از قبیل اکالیپتوس، آویشن، اسطوخودوس، بابونه و شقایق به تولید رسیده است، خاطرنشان کرد: پیشگیری و درمان بیماری‌ها از این طریق در مصر باستان به نام آرماتراپی صورت می‌گرفته است و هم اکنون هم در آمریکا اکثر داروها را از طریق استثمام و حس بویایی به مصرف بیماران می‌رسانند؛ چراکه درمان بیماری‌ها از این طریق بسیار مؤثرتر از دیگر روش‌های مصرف دارو است.

وی درباره ویژگی‌های دارورسانی به بیمار از طریق حس بویایی عنوان کرد: به این وسیله می‌توان داروها و خواص درمانی آنها را به صورت کامل و بدون ضرر به بدن بیمار وارد کرد و همچنین از آنجا که داروهای گیاهی هیچ منافاتی با بدن انسان ندارد، انتخاب رایحه‌های گیاهان دارویی می‌تواند روش مناسبی برای درمان بیماری‌ها باشد.

مقدسی در پایان با بیان این که ماسک‌های تنفسی گیاهی در مرحله تولید انبوه قرار دارد،گفت: این ماسک دارای گواهی ثبت اختراع و تاییدیه علمی در خصوص تاثیرات درمانی از برخی محققان برجسته این حوزه و واحد تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 6017
  • بازديد ديروز: 15220
  • بازديد کل: 15894867
  • افراد آنلاين: 28 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات