هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷


چرا مردان پس از طلاق بیش از زنان آسیب می‌بینند؟

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۹

آمارها نشان می‌هد: مردان اغلب خیلی سخت‌تر خود را با تغییرات زندگی پس از طلاق وفق می‌دهند در حالی که این سازگاری برای زنان پس از جدایی از همسرشان، به مراتب راحت‌تر است.

آدام ویکتور، متخصص و کارشناس مشاوره در انگلیس با بررسی مسائل مربوط به روانشناسی و شرایط اجتماعی پس از طلاق در این ‌باره گفت: مردان به لحاظ احساسی بعد از طلاق خیلی بیشتر از زنان آسیب می‌بینند و به همین خاطر به سلامت و تغذیه خود پس از این تجربه تلخ بی‌توجه می‌شوند و خیلی کمتر به خودشان اهمیت می‌دهند. در این مطالعه معلوم شد که یک سال بعد از جدایی، 48 درصد مردان اظهار می‌کنند که خیلی تنها هستند در حالی که این احساس تنها در 35 درصد زنان مشاهده می شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، علاوه بر مسائل احساسی، از آنجا که مردان اغلب بار مالی زندگی را به دوش می‌کشند پس از جدایی، ضربه سختی از نظر مالی متوجه آنها می‌شود و اگر شریک جدیدی را برای آینده خود پیدا کنند، بازهم باید به دنبال راهی برای حمایت‌ مالی همسر جدید و فرزندان احتمالی‌شان در آینده باشند.

علاوه بر این‌ها زنان اغلب بیش از مردان از حمایت گروهی دوستانشان در این شرایط برخوردار هستند و در نتیجه راحت‌تر می‌توانند گذشته خود را پشت سر بگذارند در حالی که اکثر مردان در این مطالعه اظهار داشتند که فراموش کردن گذشته برای آن‌ها کار بسیار دشواری است.

این کارشناس انگلیسی در مرکز «بروس بنت» لندن معتقد است که زنان از نظر احساسی بهتر با بحران طلاق کنار می‌آیند. آن‌ها راحت‌تر از مرد‌ها با دوستان‌ خود درد و دل می‌کنند و هر چند ممکن است گرفتار‌ی مالی پیدا کنند اما می‌توانند از طلاق بعنوان نقطه آغازی برای پیدا کردن شغل جدید استفاده کنند، در حالی که مرد‌ها خیلی سخت‌تر درباره احساسات خود حرف می‌زنند و از چنین رویدادی در زندگی خود بیشتر احساس تلخی می‌کنند.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 7349
  • بازديد ديروز: 11013
  • بازديد کل: 15213687
  • افراد آنلاين: 22 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات