خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷


گوشت مرغ هم گران خواهد شد

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۳

محمد علی دلاور نماینده مردم درگز و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای یک مسئول دولتی در استان سیستان و بلوچستان که علت گرانی تخم مرغ را آغاز سال تحصیلی و مصرف بیش از حد این کالا توسط دانشجویان دانسته بود، گفت: من این استدلال را اصلا قبول ندارم و معتقدم مهمترین دلیل گرانی تخم مرغ، درست اجرا نشدن طرح هدفمند سازی یارانه ها بوده است.

دلاور افزود: زمانی که ما در مورد نحوه اجرای هدفمندسازی یارانه ها انتقاد کرده و تذکراتی می‌دادیم، حرفمان این بود که این طرح باید طبق قانون اجرا شود و در ابتدا به بخش‌های تولیدی سوبسید داده شود. اما متاسفانه این طرح تا امروز ناقص اجرا شده است. بنابراین تا اینجای کار بخش تولید ضربه اساسی دیده است.
این نماینده مجلس تاکید کرد: از جمله تولیدی‌هایی که در این زمینه متضرر شده‌اند، مرغداری‌ها هستند. چون با این قیمت سوخت و موارد دیگر تولید برای آنها مقرون به صرفه نیست و نه تنها امروز مشکل تخم مرغ داریم بلکه من پیش بینی می‌کنم در آینده مشکل گوشت مرغ هم خواهیم داشت.
این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس در ادامه یادآور شد: ما از دولت خواستیم 30درصد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها را به بخش تولید کمک کند اما این اتفاق تا امروز عملی نشده است.
محمد علی دلاور تصریح کرد: ما یک زمانی در تولید تخم مرغ کاملا خود کفا بودیم و حتی می‌توانستیم صادرات هم داشته باشیم. امروز اما مسئولین برای کنترل قیمت حرف از واردات می‌زنند. من شدیدا با واردات تخم مرغ از هند و یا هر جای دیگر مخالفم. چرا که وارد کردن یک کالا راحت ترین کار و در عین حال بدترین کار است. ما باید علت این مشکل را پیدا کرده و راه حلی دراز مدت برای آن پیدا کنیم نه اینکه با وارد کردن، مشکل را به صورت آنی رفع کنیم و بعد از مدتی دوباره گرفتارش شویم.
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13195
  • بازديد ديروز: 10998
  • بازديد کل: 15500350
  • افراد آنلاين: 29 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات