خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷


گیاه ‘علف چای’ جایگزین داروی ضد افسردگی

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۷

یک دانشمند ایرانی مقیم آمریکا گفت: گیاه علف چای به دلیل دارا بودن خواصی مشابه قرص فلوکسیتین می تواند با کاهش نشانه های بیماری افسردگی، به درمان این بیماری کمک کند.

دکتر ‘مهدی اخبارده’ :افراد مبتلا به افسردگی خفیف که از عوارض مصرف داروهای ضد افسردگی واهمه دارند، می توانند زیر نظر بزشک از قطره های هایپران استفاده کنند.
این متخصص تغذیه بالینی این شیوه درمانی را بویژه برای بانوانی که در دوره یائسگی و افسردگی ناشی از این دوره قرار دارند، توصیه کرد.
وی بررسی تاثیرات علف گیاه چای در مقایسه با داروی فلوکستین در درمان بیماری افسردگی، طب سنتی و گیاهی در درمان اختلالات خلقی را یکی از جدیدترین تحقیقاتی عنوان کرد که در مرکز تحقیقات بالینی واشنگتن در حال اجرا است.
این فوق تخصص تحقیقات پزشکی هدف از این بررسی را یافتن روش درمانی جایگزین و مناسب در افراد مبتلا به افسردگی ای که تحت درمان با فلوکستین قرار دارند، ذکر کرد.
دکتر ‘اخبارده’ گفت: حدود 70درصد از شکست درمان با داروی فلوکستین بیماران مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط، به دلیل عوارض جانبی شدید آن از جمله کاهش فشار خون و کاهش تمایلات جنسی و 30 درصد به علت بی تاثیری دارو بر سیر بیماری است که موجب رها کردن درمان می شود.
وی اظهار داشت: نتایج عملکرد گیاه ‘سنت جانت (علف گیاه چای)’ درست مانند داروهای ضد افسردگی است که با افزایش میزان سروتونین در انتهای پایانه های ‘سیناپس’ های مغزی، موجب افزایش میزان زمان حضور این ماده در این قسمت می شود.
این دانشمند ایرانی ادامه داد: در واقع هر دو، عملکرد مشترکی دارند. ولی عوارض جانبی علف گیاه ‘سنت جان ورتث’ از جمله سردرد و تهوع خفیف به خوبی قابل تحمل است.
وی افزود: در افسردگی های خفیف تا متوسط که بیماران به علت عوارض جانبی از مصرف داروی فلوکستین امتناع می کنند، می توان به تنهایی از گیاه سن جانت استفاده کرد.
دکتر اخبارده خاطر نشان کرد در افسردگی های شدید که عموما بیماران به درمان با فلوکستین جواب چندانی نمی دهند، احتمالا با تلفیقی از داروهای ضد افسردگی و این گیاه بتوان درمان نسبی و حتی کامل را در این بیماران انتظار داشت.
به گفته وی این شیوه درمانی در تحقیقات و در کارآزمایی های بالینی مختلف مورد بررسی قرار گرفته و اثبات شده است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 5358
  • بازديد ديروز: 13049
  • بازديد کل: 15605732
  • افراد آنلاين: 24 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات