هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن،تنها گزینه باقی برای شما باشد

پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷


۱۰ مکان شگفت انگیز طبیعی دنیا !

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۷/۰۳

زمین مکان بسیار شگفت انگیزی است. در روی کره زمین مکان هایی وجود دارد که چندین سال و یا حتی چندین هزار سال بود که هیچ کس نتوانسته بود آن ها را  کشف کند و کسی از این مکان ها اطلاعی نداشت. اما امروزه به کمک علم این مکان ها کشف شده اند وهر ساله هزاران نفر از آن ها  بازدید می کنند. سفر به این مکان ها برای همه مقدور نیست. اما اینترنت این امکان را به ما می دهد تا تصاویر این مناطق زیبا را ببینیم و با آن ها از دور آشنا شویم. مکان هایی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد، طبیعتی بسیار بکر و ناب دارند. این مکان ها توسط انسان ها کشف شده اند.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

۱۰- Pamukkale در ترکیه  

پاموکاله در زبان ترکی به معنی پنبه‌قلعه است. در آب این منطقه مقدار زیادی آهک وجود دارد و چون وجود آهک باعث سفید شدن آب این منطقه شده است به آن قلعه سفید هم می گویند. این مکان محلی با آبگیرهای آب گرم طبیعی در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه است.

این محل دارای سنگ آهک متخلخل تراورتن است و آب روان باعث ته‌نشین شدن کانی‌های کربناتی به صورت ایوان‌های مطبق در این ناحیه شده‌است. پاموک‌اله در منطقه دریای اژه و دره رودخانه مَندَرَس واقع شده‌است که در بیشتر فصول سال آب‌وهوایی معتدل دارد. وجود ۱۷ چشمه آب گرم در این منطقه باعث بوجود آمدن آتشفشان های زیر زمینی شده است. همچنین منطقه بسیار زیبای Pamukkale دارای چشمه های آب معدنی شفا بخش است. وجود این چشمه های آب معدنی هر ساله صدها هزار نفر را از سراسر دنیا به این مکان زیبا می کشاند. رومی ها در Pamukkale شهر قدیمی به نام Hieropolis را ساخته اند. برای محافظت از این مکان، هتل ها و جاده های قابل دسترس به Pamukkale کمی دورتر از این منطقه ساخته شده است تا آسیبی به این منطقه نرسد و زیبایی Pamukkale همچنان حفظ شود.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۹- Nine Hells of Beppu در ژاپن

بپو در استان اوئیتا در کشور ژاپن واقع شده است که  در تاریخ ۰۱۹۲۴-۰۴-۰۱ ۱ آوریل ۱۹۲۴ به عنوان شهر شناخته شد. در بپو در  جزیره Kyushu  ۲۸۰۰ چشمه آب گرم  وجود دارد. چشمه های این منطقه بسیار زیبا و دیدنی است. اسم Hell 1، Umi Jigoku به معنی جهنم دریا است. آب این چشمه آبی فیروزه ای است و آنقدر داغ است که اگر یک تخم مرغ را داخل آن بیندازید در عرض چند ثانیه می پزد. اسم  Hell2، Oniishibou و به معنی سر اصلاح شده است.

این  اسم را بخاطر وجود گل های خاکستری بسیار داغ به آن داده اند. گل هایی که در قسمت سطح وجود دارد، شبیه به سر تراشیده راهبه های Buddhist هستند. اسم Hell 3، Shiraike Jigoku  و به معنی حوضچه سفید است. در این حوضچه بدلیل وجود کلسیم زیاد آب آن به رنگ سفید درآمده. اسم Hell 4، Yama Jigoku و به معنی کوه جهنمی است. Yama Jigoku توسط گدازه های آتشفشانی بوجود آمده است. این گدازه ها آنقدر زیاد بوده که اطراف حوضچه تشکیل یک کوه کوچک را داده است. اسم Hell 5، Kamada Jigoku و به معنی ظرف غذای داغ است. Hell 5، مجموعه ای از چشمه های آب بسیار داغ است.

در اطراف این چشمه ها مجسمه ای  به شکل یک شیطان است که مشغول خوردن غذاست. به همین دلیل اسم آن را ظرف غذای داغ گذاشتند. اسم Hell 6، Oniyama Jigoku و به معنی  کوه شیطانی است. در Oniyama طوفان های بسیار شدیدی می وزد. این طوفان ها به قدری شدید است که می تواند یک قطار را کاملاًَ زیر و رو کند. همچنین در این منطقه کوروکدیل های وحشتناکی زندگی می کنند. اسم Hell 7، Kinryu Jigoku و به معنی اژدهای طلایی است. بعضی ها می گویند که این چشمه با بخار داغی که از دهان اژدها بیرون آمده تشکیل شده است. اسم Hell 8، Chinoike Jigoku و به معنی حوضچه خونی است. آب این حوضچه بدلیل وجود مقادیر بسیار زیاد آهن قرمز رنگ است. به همین دلیل اسم آن را حوضچه خونی گذاشته اند. اسم Hell 9، Tatsumaki Jigoku و به معنی فوراه است. Tatsumaki یک آبفشان است که هر نیم ساعت یکبار آب را فوران می کند. درجه حرارت آب در این حوضچه ۱۵۰ درجه سلسیوس است.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۸- Sanqingshan در چین  

کوه سنکینگ در استان جیانگشی  چین قرار دارد و دارای سه قله و مناظر بی نظیر طبیعی می‌باشد. این کوه توسط چین به عنوان پارک ملی ثبت شده‌است .۱۰۰۰ گونه گیاه و ۸۰۰ گونه از حیوانات در آن وجود دارند و پناهگاهی برای حیوانات وگیاهان است. مساحت آن ۲۲۰۰ کیلومتر مربع است و در سال ۲۰۰۸ در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. این منطقه بسیار زیبا را Taoists و برای استراحتش ساخت. کوه Sanqingshan حدود ۲۰۰ سال است که با مه محصور شده است. تصویر محصور شده این کوه با مه بسیار زیبا و دیدنی است. این منطقه با داشتن آب و هوای  بسیار عالی محل زندگی حیوانات و گیاهان مختلفی شده است. این منطقه تنها جایی است که می توان گیاهانی که در طب سنتی چین استفاده می شد را پیدا کرد.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۷- The Plain of Jars در لائو

The Plain of Jars یکی از قدیمی ترین آثار باستانی در جنوب شرقی آسیاست که در فلات Xieng Khouang و روی کوه های ایندوچینا قرار گرفته است. هر مکانی می تواند شامل یک تا چهار صد کوزه باشد. باستان شناسان معتقدند که این مکان از ۳۰۰۰ سال قبل وجود داشته. این کوزه ها از ماسه سنگ، سنگ آهک، گرانیت و جوش سنگ یا سنگ درهم ساخته شده است. اما اغلب انها از ماسه سنگ درست شده است. ارتفاع بلندترین کوزه ۹ فیت است. با  نگاه اول متوجه خواهید شد که آنها خیلی نامنظم قرار گرفته اند. طرز قرار گرفتن بعضی از آنها عمودی و  بعضی دیگر مایل است. نکته بسیار جالب در مورد  این کوزه ها این است که مطالعات باستان شناسان و اختر شناسان ثابت کرده که مکان قرار گرفتن این کوزه ها دقیقاً مطابق با صور فلکی است. در مورد هدف از ساخت این کوزه ها حدس های زیادی زده می شود: لیوان نوشیدنی انسان های عظیم الجثه یا جمع کردن آب باران. بیشتر این کوزه ها خالی هستند اما داخل تعداد کمی از آنها بدن انسان، ابزارآلات و یا مجسمه مومیایی شده  بودا قرار دارد.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

۶-  Spotted Lake of Osoyoos در کانادا

Spotted Lake of Osoyoos مکانی مقدس و قابل احترام برای مردم آن منطقه است. Osoyoos به زبان اکاناگان به معنی آبهای باریک است. و این کلمه بسیار مناسبی برای توصیف اتفاقاتی است که در این دریاچه می افتد. آب این دریاچه شور است. این دریاچه، دریاچه بسته ای است یعنی هیچ جریان آبی به آن داخل  و یا از آن خارج نمی شود. در این دریاچه مقادیر بسیار زیادی از مواد معدنی را می توان یافت. همچنین این دریاچه محتوی مقادیر بسیار زیادی از سولفات منیزیم، کلسیم و سولفات سدیم است. علاوه بر این ۸ ماده معدنی دیگر هم میتوان در این دریاچه یافت البته به مقدار کم. مقدار کمی نقره و تیتانیم. مواد معدنی موجود در این دریاچه بسیار مفید هستند. مواد معدنی موجود در آب این دریاچه در تهیه آمونیاک که در جنگ ها بسیار استفاده می شود کاربرد دارد.  در فصل تابستان و بدنبال  تبخیر شدن آب، قطره های آب رنگارنگی درست می شود. این قطره ها به تناسب این که چه ماده معدنی د اخل آب وجود دارد رنگ های مختلفی به خود می گیرند. این رنگ ها می تواند سفید، زرد، آبی و یا سبز باشد. این دریاچه در یک مکان خصوصی قرار دارد و تنها تعداد کمی از مردم می توانند از این دریاچه دیدن کنند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۵- Chamarel Falls and the Colored Earth در موریتیس  

موریتیس  جزیره ای است که در جنوب شرقی آفریقا قرار دارد.   این مکان قسمتی از یک مجمع الجزایر است که توسط یک آتشفشان خاموش که در زیر دریاست شکل گرفته است. در  موریتیس می توانید  از دیدن دو مکان شگفت انگیز لذت ببرید. اولی Chamarel Falls است. در Chamarel Falls 3 آبشار وجود دارد که  ارتفاع آن ۳۰۰ فیت است. اینها بلندترین آبشارها در موریتیس هستند. مشهوریت موریتیس در ابتدا بخاطر داشتن این آبشارها بود اما در سال ۱۹۶۰ شن های رنگی در این منطقه دیده شد. این شن های رنگی بر اثر گدازه های آتشفشانی که چندین بار در سال فوران می کرده  تشکیل شده است. شن ها در ۷ رنگ مختلف دیده شده اند: قرمز، قهوه ای، بنفش، آبی، نیلی و زرد. یکی از خصوصیت های بارز شن ها این است که بعد از  مخلوط  کردن آن ها، براحتی می توان از روی رنگشان آن ها را از هم جدا کرد. هنوز این مسئله برای دانشمندان بصورت یک راز باقی مانده و نتوانسته اند آن را حل کنند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۴- Rio Tinto در اسپانیا

Rio Tinto از کوه های Moreno شروع شده و تا خلیج Cadiz در Huelva در اسپانیا ادامه دارد. Rio Tinto به معنی رودخانه قرمز است و جالب این است که بدانید آب این رودخانه واقعاً قرمز است. دلیل قرمز بودن آب آن، وجود مقادیر زیادی آهن در این رودخانه است. از زمان های بسیار دور تا به امروز در این رودخانه فلزات دیگری همچون مس، طلا و نقره  وجود داشته. از آنجایی که آب این رودخانه بسیار اسیدی است، می توان محل مناسبی برای رشد حیوانات و جانورانی باشد که می توانند در این آب زندگی کنند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۳- Fly Geyser Reno در نوادا  

Fly Geyser Reno خیلی اتفاقی و در سال ۱۹۱۶ در حالی که مشغول کندن چاه  برای رسیدن به آب بودند کشف شد. آب بسیار داغ باعث سوراخ شدن قسمتی از دیواره چاه  شد و به یکباره تمام دیوار فرو ریخت. مواد معدنی موجود در آب باعث ساختن آتشفشان مطبق کوچکی به ارتفاع ۵ فیت شد. بدلیل وجود مواد معدنی مختلفی که در آب وجود دارد این طبق ها به رنگ های مختلفی دیده می شود. علاوه براین نزدیک این آتشفشان دو آبفشان هم تشکیل شده بود. آب بطور مداوم از داخل آن بیرون می ریزد. ماهی ها و اردک ها براحتی می توانند در این آب زندگی کنند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۲- Vale Da Lua در برزیل

Vala Da Lua حوضچه سنگی است که سطح بیرونی آن توسط رودخانه San Miguel  کنده شده است. Vale Da Lua به معنی دره ماه می باشد. این اسم را به این دلیل روی آن گذاشتند چون فرسایش صخره ها توسط رودخانه خیلی به آرامی صورت می گیرد و سطح خاکستری رنگ آن شبیه به ماه می باشد. این دره قدیمی ترین صخره ها در دنیا را داراست. تخمین زده می شود که این صخره ها از ۱٫۸ میلیارد سال قبل وجود داشته. رودخانه باعث تشکیل غارها، سرداب ها، آبشارهای کوچک و صخره های عجیب و غریب شده است. اگر از فضا به این مکان نگاه کنید آن را بسیار زیبا و درخشان خواهید دید. سطح صخره ها بسیار براق و صیقلی است. جنگل های اطراف این منطقه تنوع گیاهی بسیار فراوانی دارد و گونه های زیادی از ارکیده به چشم می خورد.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

 ۱- Cano Cristales در کلمبیا

Cano Cristales رودخانه ای است که در کوه های Serrania de la واقع شده است. این منطقه بسیار آرام و ساکت است و شما فقط صدای اسب، میمون ها و یا صدای پای خودتان را می شنوید. Cano Cristales پر از آبشارهای بسیار زیباست. آب این رودخانه بسیار شفاف است تا جایی که می توانید عکس خودتان را در آب آن ببینید. در بین فصل تابستان و زمستان که از سپتامبر تا نوامبر است آب رودخانه رنگی می شود. رنگی شدن آب رودخانه در این فصول بخاطر وجود جلبک در آب است. آب این رودخانه به رنگ های قرمز، آبی، سبز، سیاه و زرد است. در این رودخانه هیچ ماهی زندگی نمی کند. اسم های  دیگر این رودخانه “رودخانه پنج رنگ”، “رنگین کمان مایع” و” رودخانه ای که از بهشت جاری است” می باشد.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 8480
  • بازديد ديروز: 10977
  • بازديد کل: 15203805
  • افراد آنلاين: 20 نفر
  • ورودی گوگل: 0


تبلیغات

  
 

تبلیغات