خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷


۲۰ درصد از سکته های قلبی در کشور سابقه قبلی ندارند

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۴
 
دبیر چهارمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی گفت: هم اکنون 20 درصد از سکته های قلبی در بین افرادی است که در گذشته سابقه بیماری قلبی نداشته اند.
دکتر ‘احمد رجایی خراسانی’ روز چهارشنبه در حاشیه چهارمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: شیوع بیماریهای قلبی و سکته های قلبی رخ داده در سنین مختلف یکی از هشدارهای پزشکی در ایران و سایر کشور ها به شمار می رود.
وی گفت: تغذیه نادرست، مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری و همچنین عدم تحرک و کاهش فعالیت های بدنی از عوامل مهم بروز بیماریهای قلبی و عروقی در کشور هستند.
وی با تاکید بر امر پیشگیری در مقابله با بیماریهای قلب و عروق گفت: این امر نیازمند برنامه ریزی های دقیق در بخش های مربوطه و ارتقای آگاهی مردم در زمینه راهکارهای پیشگیری از امراض قلبی است.
دبیر چهارمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی گفت: هم اکنون کنگره های سالیانه قلب و عروق بیمارستان رضوی به عنوان کنگره برتر علمی در جهان شناخته شده است.
رجایی خراسانی با بیان اینکه در چهارمین کنگره قلب وعروق رضوی، پژوهشگران از 42 کشور جهان حضور دارند، افزود: تازه ترین علوم پزشکی دنیا در زمینه جراحی های قلب و عروق با حضور پزشکان برجسته قلب جهان در این کنگره ها ارائه می شود.
وی گفت: استقبال دانشمندان و پژوهشگران جهان از حضور در کنگره های بین المللی قلب وعروق بیمارستان رضوی قابل توجه است.
وی در ادامه گفت: هم اکنون جراحان ایرانی توانایی انجام تمامی عمل های قلب و عروق را دارند و در زمینه جراحی های عروق کرونر، ترمیم دریچه های قلب و آئورت توانمند و حاذق هستند.
وی بیان کرد: پیشرفت های غرب در زمینه جراحی های قلب بر محور فناوری و سرمایه گذاری استوار است در حالی که منافع صاحبان تکنولوژی های جدید و پیشرفته دراین زمینه نیز قابل توجه است.
به گفته وی، توانمندیهای پزشکان ایرانی مبتنی بر ابداع علمی بوده و آنان قادر به انجام بسیاری از جراحی ها با روش های ساده تر و ارزان تر هستند.
چهارمین کنگره بین المللی قلب وعروق رضوی با حضور دانشمندان
و پزشکان برجسته قلب دنیا طی روزهای 23 تا 25 شهریور ماه در مشهد در حال برگزاری است.

Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدپاسخ دهیدتبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 9354
  • بازديد ديروز: 10668
  • بازديد کل: 15193702
  • افراد آنلاين: 26 نفر
  • ورودی گوگل: 1


تبلیغات

  
 

تبلیغات