خدایا! امروز زندگیم را در دستان توانمندت قرار میدهم و به تو توکل میکنم که چراغ هدایتگر راهم باشی

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷


۸۰ %سرگیجه ها اختلال در بخش های تعادلی گوش است

نوشته شده توسط Baran در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۰۵

متخصص گوش و حلق و بینی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: 80 درصد سرگیجه ها به دلیل اختلال در بخش های تعادلی گوش و بقیه سرگیجه ها نیز به دلیل اختلال در سیستم مرکزی مغز است.

‘پدرام برقعی’ افزود: گوش بجز وظیفه شنوایی دارای حسگرهای تعادلی داخلی است که موقعیت سر در فضای سه بعدی را در حالت تعادل نگاه می دارد و اختلال در بخش های تعادلی گوش موجب سرگیجه های محیطی می شود.

وی ادامه داد: سرگیجه های محیطی خوش خیم از شایع ترین سرگیجه ها به شمار می رود که در آن، جابجا شدن ذرات بسیار ریز مربوط به گیرنده های تعادلی موجب سرگیجه های محیطی می شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی خاطرنشان کرد سرگیجه محیطی به سرگیجه ای اطلاق می شود که در آن فرد بیمار با حرکت سریع سر هنگام چرخیدن در تخت خواب یا پایین آوردن ناگهانی سر، دچار سرگیجه های بسیار شدید می شود.

برقعی گفت: این نوع سرگیجه از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد و به علت ماهیت آزاردهنده و شدید خود، بیمار را به شدت هراسان می کند در حالی که این نوع بیماری خیلی سریع و حتی پیش از انجام اقدامات درمانی، خوب می شود.

وی افزود: درمان های دارویی تاثیر چندایی در سرگیجه های محیطی ندارد و انجام مانورهای تعادلی -نوعی انجام حرکت های خاص توسط پزشک- در درمان آن موثر است.

برقعی اضافه کرد: با انجام این حرکات، ذرات موجود در گوش از محل نزدیک گیرنده های تعادلی به نقاطی که حساس نیست، منتقل می شود.

این استاد دانشگاه یادآور شد سرگیجه های محیطی ممکن است یک روز در میان تکرار شود و یا ممکن است هیچگاه تکرار نشود.

برقعی، ضربه به گوش، جراحی و خونریزی های داخل گوش را از مهم ترین عوامل ایجاد سرگیجه های محیطی برشمرد و گفت: سرگیجه به دلیل مشکلات مفاصلی یا چشمی به ندرت اتفاق می افتد.

jfdghjhthit45
Shareبرای دریافت جدیدترین کلیپ ها در ایمیلتان در گروه یاهو ما عضو شویدامکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.تبلیغات

آمار سایت

  • تعداد مطالب: 3209
  • تعداد نظرات: 2044
  • بازديد امروز: 13820
  • بازديد ديروز: 11906
  • بازديد کل: 15554217
  • افراد آنلاين: 28 نفر
  • ورودی گوگل: 3


تبلیغات

  
 

تبلیغات